DNA = had/drak

Kosmický had, s. 63

Jestliže je molekula života nesoucí genetickou informaci společná všem druhům, pak se tedy DNA vyskytuje jak uvnitř lidského mozku, tak ve vnějším světě rostlin. Tudíž lze DNA považovat za zdroj informace, který je zároveň vnější i vnitřní … Harner poznamenává, že drak a had jsou totéž. To mě přivedlo na myšlenku, že dvojitá šroubovice DNA svým tvarem připomíná dvá navzájem propletené hady

dna

To je hlavní Narbyho teze: Drak/had halucinogenních vizí a mýtů je ve skutečnosti forma komunikace DNA, obsažené ve všem živém, s lidským vědomím.

Co by přijetí takového tvrzení znamenalo pro pochopení draka, pro pochopení obsahu halucinogenních vizí? To musím ještě promyslet. Myslím, že to bude jeden z nejtěžších úkolů. Znamená to totiž zabývat se tím, jestli vize jsou výrazem mimolidské – přírodní, DNA, božské – reality. Celé mé, a nejen mé, dosavadní myšlení je postaveno na předpokladu, že mimolidská inteligence neexistuje, že zdrojem halucinačních obrazů může být pouze lidské vědomí.

Kde ale lidské vědomí bere obrazy vizí, které jsou tak reálné, že předčí jakoukoliv každodenní realitu? Jak vůbec člověk získává obrazy, které vidí a vnímá?

Reklamy

pitvok se představuje:

czech republic česká lípa severní čechy tereza rozárka a lenka hudba a vědění
Příspěvek byl publikován v rubrice biologie, DNA, drak, Hadi, teorie poznání se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s