Vize draků stvořitelů života

Kosmický had, s. 62 – 63

Pak uviděl, že vize vyzařují z „obřích plazovitých stvoření“ ukrývajících se v nejhlubších zákoutích jeho mozku. Tato stvoření začala promítat výjevy před jeho očima a přitom mu sdělovala, že tyto informace jsou vyhrazeny umírajícím a mrtvým. „Nejprve mi ukázali planetu Zemi, tak jak vypadala před dávnými věky, ještě než na ní vznikl jakýkoli život. Viděl jsem oceán, pustou zemi a jasně modré nebe. Pak z oblohy po stovkách padala černá smítka a přistávala přede mnou v holé krajině. Uviděl jsem, že ta smítka jsou vlastně velká, lesklá, černá stvoření s pahýlovitými, jakoby pterodaktylími křídly a těly, která se podobala tělům obřích velryb … Jakýmsi mentálním jazykem mi vysvětlila, že unikají před čímsi z kosmu. Přiletěla na planetu Zemi na útěku před nepřítelem. Pak mi ta stvoření ukázala, jak na planetě stvořila život, aby se mohla v jeho rozmanitých formách skrýt, a zamaskovat tak svou přítomnost. S nepopsatelnou živostí se přede mnou začal odvíjet velkolepý obraz stvoření rostlinných a živočišných druhů – stovky milionů let utváření. Dozvěděl jsem se, že stvoření podobající se drakům jsou tudíž skryta ve veškerých formách života včetně lidských bytostí.

spirits

– Na stejné myšlence – příchod cizorodého života z vesmíru, který utíká před vlastní zkázou – je založena hlavní zápletku filmu Final Fantasy – Spirits Within. Jednoho z prvních velkých celodigitálních projektů bez lidských herců. Vůbec se celý film svým výkladem života značně blíží animismu a spiritismu šamanských představ – což v Japonsku není vůbec neobvyklé.

– Vize draka/hada/draků všehovládců, oplodňovatelů všech světů a úrovní reality byla součástí i mé halucinogenní zkušenosti.

pitvok se představuje:

czech republic česká lípa severní čechy tereza rozárka a lenka hudba a vědění
Příspěvek byl publikován v rubrice film, popkultura, serpent, vize, vznik života, šamanismus se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s