Ginsbergovy vize

Dopisy o Yage (ayahuaska), s. 80 – 81

Ale abych to zkrátil, včera večer jsem přišel zpátky na obřadné skupinové setkání v chatrčích – tentokrát byl nápoj čerstvý a podával se s veškerými obřady – několik minut měkce prozpěvoval (a vyfukoval cigaretový nebo dýmkový kouř) nad hrnkem – zapaluju cigaretu, vypouštím obláček kouře přes hrnek a vyprázdním ho. Viděl jsem létavici – Aerolit – než jsem vešel, a úplněk, obsloužil mě jako prvního – pokládám se, očekávaje Bůhví jakou další příjemnou vizi, a pak jsem se začal rozjíždět – rozpoutal se kolem mě celý ten zasraný Kosmos, myslím, že to bylo nejhorší a nejsilnější, co jsem kdy zažil – (harlemskou zkušenost, která byla Přirozená, stále ponechávám nerozhodnutou. LSD bylo Dokonalost sama a vrchol, ale nedostalo mě tak hluboko ani tak strašně do věci). Poprvé jsem si začal uvědomovat, že mé obavy z moskytů a ze zvracení byly hlouposti, protože v téhle velké sázce šlo o život nebo Smrt – cítil jsem se tváří v tvář Smrti, moje lebka, i s mými vousy na hrnčířském kruhu na verandě se koulela dopředu a zase zpátky, až se nakonec ustálila, jakoby v napodobení posledního fyzického pohybu, který učiním, než klesnu do skutečné smrti – udělalo se mi špatně, vyběhl jsem ven a začal zvracet, vše pokryté hady, jako Hadí seraf, kolem mého těla v aureole barevní hadi, připadal jsem si jako had dávící vesmír nabo Jivaro v čelence s jedovatými zuby, zvracející z vědomí vraždy Univerza – má příští smrt – příští smrt všech – všeho nehotového – já nehotový – vše kolem mě, na stromech rámusení oněch přízračných zvířat, ostatní pijáci zvraceli (normální součást Léčebných sezení) v noci v jejich hrozivé osamocenosti ve vesmíru – téměř ze sebe vydávili vůli žít a být uchování v tomto těle.

ginsberg

Poprvé, mnohem silnější než nápoj, který jsem měl v Limě, ayahuasku lze plnit do lahví a převážet, vydrží silná, pokud nezfermentuje – potřebuje dobře uzavřenou láhev. Vypil jsem šálek – byla už pár dní stará a také trochu zkvašená – stahuji se zpátky a po hodině jsem začal vidět či cítit to, o čem jsem si myslel, že je Veliké bytí nebo jeho částečný smysl, blížící se k mé mysli jako nějaká velká vlhká vagína – na chvíli se do ní stahuji – jediná představa, na kterou se zmůžu, je velká černá díra Boha-Nosu, kteoru jsem nakukoval do mystéria – černá díra, obklopená vším tvorstvem – zejména barevnými hady – vše skutečné.

Reklamy

pitvok se představuje:

czech republic česká lípa severní čechy tereza rozárka a lenka hudba a vědění
Příspěvek byl publikován v rubrice ayahuaska, Hadi, halucinogeny, vize se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Ginsbergovy vize

  1. Deercegeaxigh napsal:

    For a second everything went quiet in the cab, then the driver said, „Look mate, don’t ever do that again. You scared the daylights out of me!“

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s