Final Fantasy VI dračí video – souboj se Svatým drakem

Díky YouTube jsem zjistil, že Final Fantasy, známá japonská manga rpg adventura, je plná nejrůznějších druhů draků – Tohle je Holy dragon, pak se tam vyskytuje Skull dragon, Freeze dragon, Kaiser dragon, Red dragon a určitě ještě spousta další. Draci tudíž mají v této hře určitě velký význam. To budu muset zjistit.

– Drak a jeho různé podoby skutečně prostupuje kulturní představivost od pravěku až po současnost, je to téma, které se neustále vrací, obrací a převrací, ale pořád je ve většině kultur a epoch nějak přítomné.

– Je to jen ze zvyku? Má to hlubší důvody?

– Je zajímavé, že drak většinou vystupuje jako příšera, kterou je potřeba zničit. Ten, kdo ji zničí je hrdina (hrdinové). Souvisí to nějak s negativním chápáním živlu jako něčeho nezvladatelného a hrozivého?

– Zajímavá otázka je, kdo je to hrdina počítačové hry. Samozřejmě že ten, kdo hru hraje. Ale k čemu pak slouží ty postavy ze hry? – Virtuální převlékání identity? Mentální morfing? Digitální šidítko?

– A jaký je status hrdinů z jiných dob a z jiných médií, např. Hérakla porážejícího Hydru? Jaká je úloha hrdiny v mýtu? Stejná jako v počítačové hře?

Reklamy

pitvok se představuje:

czech republic česká lípa severní čechy tereza rozárka a lenka hudba a vědění
Příspěvek byl publikován v rubrice drak a hrdina, pc hry, popkultura se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s