Dračí božstva

Kosmický had, s. 61

Jednalo se o antropologa Michaela Harnera. Své zkušenosti s ayahuaskou věnoval deset řádků 🙂 v jedné vědecké stati: „Několik hodin po vypití nápoje jsem se nacházel, přestože jsem bděl, ve světě, který doslova překonával mé nejdivočejší sny. Setkal jsem se s lidmi s ptačími hlavami, se stvořeními podobajícími se drakům, která mi vysvětlovala, že jsou pravými bohy tohoto světa. Při svých pokusech letět až k hranicím Galaxie jsem se odevzdal do služeb dalších pomocných duchů. V transu, kde se nadpřirozené zdálo přirozeným, jsem si uvědomil, že antropologové, včetně mě samotného, hluboce podcenili význam drogy v působení na domorodou ideologii

– Původní náboženská obraznost vychází z působení rostlinných látek, látek obsažených ve stromech, keřích, bylinách a houbách. Plazi a ještěři různého druhu jsou ve vizích a mýtech přítomní téměř vždy a všude. Čím historicky mladší a racionálnější náboženství, tím menší význam plazů a tím nižší ontologické postavení mají. V myšlenkových systémech založených na polaritě dvouhodnotové logiky se plazi většinou dostávají na zápornou stranu skutečnosti, ztrácejí svou plodivou, živlovou podstatu a stávají se ztělesněním zla, zkázy a chaosu.

Reklamy

pitvok se představuje:

czech republic česká lípa severní čechy tereza rozárka a lenka hudba a vědění
Příspěvek byl publikován v rubrice antropologie, ayahuaska, drak, halucinogeny, vize se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s